0:0
0:0

2024-10-15 20:18:22

Rumunii pokonani. KGHM Chrobry Głogów z pierwszą wygraną w Lidze Europejskiej

Bardzo cenne zwycięstwo KGHM Chrobrego w Lidze Europejskiej. Głogowianie pokonali we własnej hali CSM Constantę.

Przed tygodniem KGHM Chrobry zaprezentował się z bardzo dobrej strony w wyjazdowym meczu z Bisoa Irun. Głogowianie byli krok od zwycięstwa w Hiszpanii, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Tym razem rywalem polskiego zespołu w Lidze Europejskiej była rumuńska CSM Constanta. Głogowianie świetnie weszli w to spotkanie, po dwóch bramkach Jędrzeja Zieniewicza i Jakuba Orpika prowadzili 3:0. Zawodnicy z Rumunii na pierwszą bramkę musieli poczekać do piątej minuty, ale w zaczasem zaczęli się spisywać lepiej i w końcu po dziesięciu minutach doprowadzili do remis. To podziałało mobilizująco na prowadzonych przez będącego w dobrej formie Pawła Paterka gospospodarze odskoczyli nawet na cztery bramki. Jednak i tym razem CSM Contanta odrobiła straty i wyszła nawet na prowadzenie. Ostatecznie po pierwszej połowie nieznacznie lepsi byli zawodnicy z Dolnego Śląska.

Druga połowa przynosiła ogromne emocje, a wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie, raz głogowianie prowadzili jedną, raz dwiema bramkami. Za chwilę był remis lub przewaga Rumunów. KGHM Chrobry grał dobrze i w końcu znów odskoczył na dwa trafienia. Głogowianie grali dobrze, już do końca spotkania utrzymywali przewagę. Mało tego - jeszcze przed końcem ją nieznacznie powiększyli i po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w tym sezonie Ligi Europejskiej.

Najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania był Paweł Paterek, który rzucił jedenaście bramek.

KGHM Chrobry Głogów - CSM Constanca 37:33 (18:17)