0:0

2024-09-18 22:22:56
Dominik Gruchała

LM: sensacja w Zagrzebiu, premierowa wygrana wicemistrzów Niemiec

W pierwszym dniu drugiej kolejki EHF Champions League swoje wysokie aspiracje miały potwierdzić znane firmy, ale nie wszystkim udała się ta sztuka. Zawiodły polskie zespoły, solidarnie ulegając rywalom.

Zainteresowanie kibiców było dziś skierowane na Płock, macedońską Bitolę, Zagrzeb i Nantes. Drużyny, które w poprzedniej rundzie zawiodły, otrzymały szansę rehabilitacji i wywalczenia pierwszych punktów w tegorocznych rozgrywkach. Jedni zrealizowali cel, inni natomiast swoich okazji muszą szukać w następnych spotkaniach.

GRUPA A

Orlen Wisła Płock – Dinamo Bukareszt 26:28 (11:12)

HC Eurofarm Pelister – Füchse Berlin 22:30 (9:15)

Od początku grę prowadzili wicemistrzowie Niemiec, ale nie potrafili tego udokumentować większą zaliczką bramkową. Dopiero niespełna przed upływem kwadransa udało im się odskoczyć na trzy trafienia (6:9). Do przerwy goście zdążyli zbudować spory zapas (9:15). Kolejna odsłona była tylko formalnością. Eurofarm przegrał 22:30.

GRUPA B

HC Zagrzeb – Aalborg Handbold 31:23 (13:9)

Lepiej w mecz weszli gospodarze, dość szybko obejmując trzybramkowe prowadzenie (5:2). Zagrzebianie nie tracili impetu, do przerwy zwiększając dystans (13:9). W drugiej połowie miejscowi kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, ostatecznie deklasując Duńczyków aż 31:23.

HBC Nantes – Industria Kielce 23:20 (13:10)